• Ana Sayfa
  • Kurumsal
  • Ürün Grubu
  • Üretim Yeri
  • Müşteriler
  • Markalar
  • Aktüel
  • İletişim

Şirket Profili/Tarihçe


Türkiye’de 1985 yılından itibaren Perakende Tekstil sektörü içinde yetişmiş iki arkadaşın girişimi ile3MT Mağazacılık Tekstil, Turizm ve Danışmanlık Ltd Şti.2002 yılında kurulmuştur.

1985 yılından itibaren Türkiye’nin en güçlü ve büyük perakende şirketlerinin çeşitli kademeleri içinde 2 kurucunun kazandığı bu tecrübeler, 3MT Mağazacılık olarak markalara üretim yapan deneyimli, perakende ve tekstil sektörünün tüm kademelerini bilen, hızlı, değerli ve farklı bir üretici olarak sektördeki yerini 2002 yılından itibaren yükselen başarı ve iş potansiyeli içinde almıştır.


Perakende Tekstil mağazacılığının bu geniş iş tecrubesi,özellikle mağazacılık sistem yönetimi, verimlilik, karlılık yönetimi, stok yönetimi ve altyapı deneyimlerini sektöre verdiği danışmanlıklarla da sürdürmektedir


3MT Mağazacılık Tekstil, Turizm ve Danışmanlık Ltd Şti. güçlü sermaye yapısı ile Türkiye içinde ünlü markalara ve Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dış pazara hazır giyim üretimi yapmaktadır.

Sektör lideri ve büyük markalara koleksiyon hazırlayarak üretim yapan, lojistik hizmet veren şirketimiz, profesyonel ve tecrübeli kadrosu ile sektördeki hedeflerine hızla ulaşmaktadır.


Şirket Kurucuları

Kurucuları

Mustafa SEMİZ(Kurucu Ortak)

1967 doğumlu. B.köy Lisesi ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümü yüksek lisans programına katıldı.
Orta derecede İngilizce bilgisine sahip. 1985 Yılında ÇARŞI Büyük Mağazacılık A.Ş inde ( Boyner Holding ) Bakırköy mağazası Muhasebe elemanı olarak iş hayatına başladı. Okul ve iş hayatını birlikte sürdürdü. 1989 Yılında Merkez Muhasebe Şefliği, 1993 Yılında Mali İşler, Muhasebe Müdürlüğü, görevlerini yerine getirdi. 14 yıl boyunca İmza yetkili olarak 4 mağaza Yönetiminden 21 mağazalı bir mali işler muhasebe yönetimini yaptı. İç denetim sistemlerini kurdu ve yönetti.

Ø

200 Milyon dolarlık bir şirket muhasebe yönetimini gerçekleştirdi.Halka arz işlemlerini, SPK–İMKB raporlamalarını ve bağımsız denetim işlemleri yanında şirketin tüm yasal işlemlerinin takip ve yönetimini yaptı. Şirket bütçelerinin konsolidasyonu, Gider bütçe ve yönetimini, Stok envanter yönetimini, Fiili envanter sayımlarını organize ve raporlama, Karlılık ve gelir projeksiyonlarını raporlama, Bütçe/Fiili şirket raporlamalarını yerine getirdi.

650 bin kullanıcılı Çarşı Kredi kartlarının kuruluşundan Advantage karta devrine kadar raporlama ve mali kontrolünü yerine getirdi. Çarşı Kartın son 6 ayında bölüm müdürlüğünü, devrini ve kapanışını gerçekleştirdi. Şirketin tüm genel gider ve merkezi hizmet satınalma görevini yerine getirdi. Şirket içinde özellikle Bilgi sistemleri, Lojistik, Envanter yönetimi, gibi farklı konularda proje liderlikleri yaptı.Sistem ve İş analizliği yanında Hızlı, Pratik çözüm önerileri ile şirket içindeki bir çok farklı projelerde mutlaka yer aldı. Üretim, mamül satın alma, yardımcı malzeme takip sistemleri, dağıtım merkezi sistem yapılanması gibi iş geliştirmelerinde aktif sorumluluk aldı.

Mc Kınsey ile yapılan Şirketin “ Geleceği tasarlama “ projesinde proje koordinatörlüğü görevini, Logo, Exim, Obase, Sun Systems, SAP gibi bir çok paket programlarda şirket kuruluşunda, program seçiminde, alt yapı çalışmalarında, programların şirket ortamında kurulması ve oluşturulmasında Mali İşler, Retail ve Mağazacılık ön ofis tasarımlarında proje liderliği ve danışmanlık görevinde bulundu.


Haziran 2002 sonu ayrıldığı profesyonel iş hayatından sonra Ağustos 2002 itibari ile 3MT firmasının kurucu ortağı olarak çalışma hayatındadır.

KurucularıMelike GÜVEN ZORLULAR(Kurucu Ortak)

1963 doğumlu. Çavuşoğlu koleji ve Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Programını bitirdi. Tasarım, Moda, Stilistlik ve modelistlik eğitimi aldı.

Ø1987 yılında ÇARŞI Büyük Mağazacılık A.Ş inde ürün yöneticiliği görevi ile iş hayatına başladı.Şirket büyüme döneminde marka yaratma,geliştirme ve şirketin kendini yeniden yapılandırma sürecinde Kadın konfeksiyon tasarım,üretim, bütçe,satın alma, sevkiyat,satış takibi,mağaza sunumu ve mağaza ürün konumlandırma gibi bir çok alanda görev ve sorumluluk aldı. Daha sonraki yıllarda aynı iş dağılımına çocuk grubu ve erkek spor grubu ilave oldu.

Kadın kategori müdürlüğü görevinde Planlamadan, üretime Malzeme seçimi ve alımından satış alanı yönetimine, departman oluşumundan tedarik yapılanmasına kadar tüm süreçlerde 1993 yılına kadar sorumluluklar aldı.

Gruptan ayrıldıktan sonra kendi işinde çalışma hayatına farklı bir boyut kattı. Markalara ürün yaratmaktan, Yeni markalar oluşturmaya kadar Mudo, Dodojunior, YKM, ÇARŞI gibi bir çok markaya üretim satış ve tasarım çalışmalarında bulundu. İç piyasa yanında Almanya, Arap ülkeleri, Hollanda gibi ülkelere üretim ve ihracat yaptı.

Tekstil, Kumaş, Giyim, Mağazacılık sunumu ve kişisel görünüm konularında eğitim danışmalığı yaptı. Çocuk odası tasarımı, üretimi ve konumlandırması yanında Düğün, Nikah, Doğum günü gibi özel gün organizasyonları yaptı.

Ağustos 2002 itibari ile 3MT firmasının kurucu ortağı olarak çalışma hayatındadır.